All About Mars
Heading
Všetko o spoločnosti Mars

Mars je hrdou rodinnou firmou už viac ako 100 rokov. Táto nezávislosť nám poskytuje slobodu, aby sme mohli premýšľať nie na štvrťroky, ale na generácie dopredu. A tak môžeme dlhodobo investovať do nášho podnikania, našich ľudí a do planéty – vždy v súlade s našimi Princípmi.

Veríme, že svet, ktorý chceme zajtra, začína tým, ako podnikáme dnes. Našim odvážnym ambíciám sa musia vyrovnať súčasné činy viac ako 115 000 spolupracovníkov vo viac ako 80 krajinách na celom svete. Medzi naše súčasné iniciatívy patrí:

Každým dňom sme vďaka nášmu trvalému záväzku konať už dnes o krok bližšie svetu, ktorý si prajeme mať zajtra.

Mars v strednej Európe   

Spoločnosť Mars vstúpila na Slovenský trh v roku 1992. Slovenský trh od roku 2016 organizačne zastrešuje divízia Mars Multisales Central Europe, ktorá spája český, slovenský, maďarský a rumunský trh. Organizácia s 540 zamestnancami (nazývame ich spolupracovníci) dnes pôsobí v troch kategóriách: cukrovinky (čokoláda, žuvačka a cukrovinky), potraviny (ryža a omáčky) a výživa pre domácich miláčikov.

Okrem toho Mars v regióne prevádzkuje dve zo svojich najväčších tovární v segmentoch vrátane továrne v maďarskom meste Csongrád-Bokros, ktorá vyrába sušené potraviny a zákusky pre domácich miláčikov, a tiež výrobný závod na nečokoládové cukrovinky vrátane vývojového strediska na cukrovinky spoločnosti Mars v Poříčí nad Sázavou v Českej republike. 

Lokalita Poříčí nad Sázavou

Od roku 1998 jeden z najväčších výrobných závodov spoločnosti Mars na výrobu nečokoládových cukroviniek a od roku 2001 tiež vývojové stredisko cukroviniek sa nachádza v Poříčí nad Sázavou v Českej republike. Celková kapacita výrobných liniek je 55 000 ton za rok. Okrem známych cukrovinkových výrobkov vyrobí viac ako 500 spolupracovníkov každý rok až 29 000 ton žuvacích cukríkov Skittles®, ktoré sa distribuujú do Českej republiky, na Slovensko a na viac ako 52 ďalších trhov v Európe a mimo nej, prevažne na Blízky východ a do Afriky.

Lokalita Bokros

Výrobný závod spoločnosti Mars v Maďarsku – Magyarország Kisállateledelgyártó Kft. v meste Csongrád-Bokros zamestnáva 800 spolupracovníkov, ktorí vyrábajú každý rok 150 tisíc ton potravy pre domácich miláčikov pre 25 trhov v Európe a na celom svete.

Naša kultúra

Uvedenie našich princípov do praxe

Naše podnikanie aj každodenné činnosti sú založené na Piatich princípoch. Sú v centre všetkého, čo robíme, a zaručujú, že o lepšej budúcnosti len nehovoríme, ale na nej pracujeme každý deň.

Budovanie zajtrajška už dnes

Vízia našich lídrov pre lepší svet

Naši vedúci predstavitelia sa každý deň usilujú o to, aby stelesňovali principiálne zásady určujúce tón nášho podnikania a konali podľa nich.

O spoločnosti Mars

Dedičstvo konania

Zistite, ako Frank C. Mars premenil výrobu jednej chutnej cukrovinky na dnešný globálny rodinný podnik.

smernice a postupy

Budovanie lepšieho sveta

Keď zaujmeme postoj, myslíme to vážne – a náš prístup je jednoduchý a priamy. Ak sa chcete dozvedieť viac o našich zásadách, postojoch a správach o realizácii rozpočtu, máte tieto informácie na dosah ruky.