Lions
Eyebrow
Ochrana prírody
Heading
Partnerstvo na ochranu: The Lion's Share Fund

Ako najväčšia veterinárna skupina na svete a výrobca mnohých krmív pre spoločenské zvieratá vieme, ako veľmi sú zvieratá — veľké aj malé — milované po celom svete.

Ako ste nepochybne videli v televíznych reklamách alebo v časopisoch, zvieratá sa objavujú v takmer 20 % všetkých reklám. Žiaľ, až 90 % najobľúbenejších zvierat, ktoré sa objavujú v reklamách, je buď ohrozených alebo sa k tomu blížia. Majestátne bytosti, ako sú nosorožci, tigre a snežné leopardy, sú ohrozené zmenou klímy, nelegálnym obchodovaním a zmenšovaním biotopov, a boj s týmito problémami si vyžaduje seriózne úsilie. 

lions share.gif

V dôsledku ľudskej činnosti ročne vyhynie až 10 000 druhov — približne 1 000-násobok prirodzenej miery. Našou ambíciou je teda využiť našu tvorivosť na pomoc pri záchrane živočíšneho kráľovstva, ktoré je kľúčovou súčasťou biodiverzity našej planéty.

Naša láska k zvieratám nás prinútila prísť s kreatívnym riešením, ktoré urobí výrazne zmeny. Fond The Lion's Share sme oznámili v júni 2018 na Medzinárodnom festivale kreativity Lion v Cannes. Spolu s Rozvojovým Programom Organizácie spojených národov a produkčnou spoločnosťou FINCH vedieme boj za záchranu prírody. 

Keď sme požiadali inzerentov, aby poukázali časť peňazí vynaložených na reklamy, v ktorých vystupujú zvieratá, aj na ich ochranu, sedem najväčších svetových spoločností a viac ako 50 značiek odpovedalo na naše volanie divočiny. Spájame sa, aby sme vytvorili globálne zmeny, ale stále toho musíme urobiť veľa - tento rok v Cannes i potom.

Aj keď na festivale v roku 2019 oslavujeme inovácie a tvorivosť, chceme aj naďalej zvyšovať informovanosť o ohrozených zvieratách. Dôvodom je skutočnosť, že hoci štvrtina víťazov Grand Prix Lions v Cannes v rokoch 2008 až 2019 predstavuje ohrozené alebo zraniteľné zvieratá, stále žijeme vo svete, kde vo voľnej prírode zostáva len 20 000 afrických levov - ch populácia klesla o 43 % len za dve desaťročia. Tento rok je naším volaním divočiny výzva pre víťazov, ktorí v Cannes zachytia vyhľadávaného leva, aby ho venovali fondu The Lion’s Share. Žiadame najlepšie a najjasnejšie tvorivé mysle, aby zverejnili fotografiu s trofejou a pomocou #LionforLions ukázali svoju podporu. 

Toto sú štyri dôležité projekty, ktoré fond The Lion's Share v poslednom roku dokázal financovať:
• Národná rezervácia Niassa, Mozambik: Digitalizovali sme všetky komunikačné technológie pre strážcov, aby sme pomohli zastaviť pytliactvo slonov. 
• Leuser Ecosystem, Sumatra: Zakúpených bolo 260 000 hektárov dažďového pralesa na ochranu posledných zostávajúcich sumaterských tigrov, nosorožcov a orangutanov. 
• Pantanalský les, Južná Amerika: Aby sme ochránili jaguáre, spolupracujeme s 13 krajinami na rozvoji udržateľného hospodárstva, ktoré nie je založené na obchode s jaguármi. 
• Koralový trojuholník v západnom Tichom oceáne: Obnovujeme 5,7 milióna kilometrov štvorcových koralového útesu, v ktorom žije viac ako 2 000 druhov rýb. 

Chceme, aby sa k nám pridalo viac spoločností na zachovanie nielen prírody, voľne žijúcich živočíchov a planéty, ale aj nádeje. A potrebujeme pomoc.

„Voľne žijúce zvieratá a ich biotopy sú v kríze práve teraz.Prichádzame o druhy bezprecedentnou rýchlosťou, ktorá sa odhaduje na 1 000-násobok prirodzenej miery vyhynutia.“ — Achim Steiner, správca Rozvojového programu OSN

Ako funguje fond The Lion's Share?Pokiaľ ide o komentátora, neexistuje nikto lepší, ako je Sir David Attenborough (zo seriálov „Zázračná planéta“ a „Modrá planéta“), preto ho to necháme vysvetliť: 

.video-responsive{overflow:hidden;padding-bottom:56.25%;position:relative;height:0;} .video-responsive iframe{left:0;top:0;height:100%;width:100%;position:absolute;}

Ako uviedol, v prípade každej reklamy v ktorej sú zobrazené zvieratá, vyzýva fond The Lion’s Share spoločnosti, aby posielali 0,5 % svojich mediálnych výdavkov do fondu určeného na podporu práce Rozvojového programu OSN na ochranu biotopov živočíchov. Náš cieľ? Do roku 2021 ročne vyzbierať 100 miliónov amerických dolárov, aby sme pomohli chrániť ohrozené zvieratá pre budúce generácie.

V prípade Rozvojového programu OSN toto úsilie podporuje jeho širšie Ciele udržateľného rozvoja, medzi ktoré patrí zachovanie Života na súši prostredníctvom ochrany dôležitých živočíšnych biotopov.

Pre spoločnosť Mars je toto úsilie v úplnom súlade s naším plánom Sustainable in a Generation.

„Fond The Lion’s Share je presne ten druh ambicióznej iniciatívy, ktorú musíme podniknúť, aby sme zabezpečili podporu Zdravej planéty, na ktorej môžu prosperovať všetci vrátane zvierat. Pre spoločnosť Mars je to ďalší krok k splneniu záväzkov nášho plánu Sustainable in a Generation.“ — Andrew Clarke, prezident spoločnosti Mars Confectionery

Zapojte sa 
Ak máte rovnakú vášeň pre ochranu prírody, ako my, existuje veľa spôsobov, ako sa môžete zapojiť do iniciatívy The Lion's Share. Podeľte sa o túto myšlienku s vašimi priateľmi a roidnou — podeliť sa o slová Sira Attenborougha je výborným spôsobom, ako začať.

Môžete nám tiež pomôcť vyzvať ďalšie spoločnosti, aby sa zapojili — 0,5% z rozpočtu na reklamu sa nemusí zdať veľa, ale keď sa pripoja veľké spoločnosti, bude to predstavovať milióny dolárov a posunie nás to vpred na našej ceste ku každoročnému dosiahnutiu 100 miliónov dolárov. 

Napokon, keď sa do programu zapojí viac spoločností a značiek, môžete ich mať na pamäti, keď nakupujete, s vedomím, že nemíňajú peniaze iba na propagáciu výrobkov, ale aj na ochranu voľne žijúcich živočíchov.

Viac zo spoločnosti Mars