Heading
COVID-19 a váš maznáčik – otázky a odpovede

Môže môj maznáčik chytiť koronavírus?

Na základe súčasných informácií je to veľmi nepravdepodobné. Výskumy ukazujú, že psy a mačky nie je možné týmto vírusom ľahko nakaziť, a neexistujú žiadne dôkazy, že by mohli vírus prenášať na ľudí či iných maznáčikov.

 

Ako môžem svojho maznáčika ochrániť, aby nedostal koronavírus?

V tejto chvíli výskumy napovedajú, že je veľmi nepravdepodobné, aby sa váš maznáčik nakazil ochorením COVID-19 neexistujú žiadne dôkazy, že by mohol infikovať ostatných. I naďalej odporúčame:

  • dôkladné umývanie rúk
  • udržiavať maznáčikov mimo dosahu infikovaných osôb
  • obmedziť voľný pohyb maznáčikov, ak boli v styku s infikovanou osobou

 

Môže môj maznáčik prenášať vírus vo svojej srsti?

Srsť vašich maznáčikov je povrch ako každý iný, a preto je dôležité, aby ste si po styku s nimi starostlivo umyli ruky, udržiavali maznáčikov mimo dosahu infikovaných osôb a obmedzili voľný pohyb maznáčikov, ak boli v styku s infikovanou osobou.

 

Odporúčate, aby môj maznáčik nosil rúško?

Neexistuje žiadny vedou podložený dôkaz, že rúško ochráni maznáčikov pred infekčnými ochoreniami alebo škodlivinami v ovzduší. Tváre maznáčikov sú rozmanitejšie než ľudské tváre a teda im rúško pravdepodobne nebude správne sedieť. Maznáčikom navyše ťažko vysvetlíte, prečo je potrebné im niečím zakryť tvár, a mohli by sa vyľakať.

 

Môžem aj naďalej venčiť svojho psa?

Áno – maznáčikovia milujú pohyb! Vezmite svojho psa na prechádzku na vôdzke, ideálne s obmedzenou alebo žiadnou možnosťou interakcie s inými ľuďmi či maznáčikmi.

 

Môžem sa aj naďalej starať o svojho maznáčika, aj keď som chorý(-á)?

Ak je to možné, nechajte sa o svojich maznáčikov starať iného člena vašej domácnosti, keď ste chorí. Ak ste chorí a musíte sa aj napriek tomu starať o svojho maznáčika alebo mu byť nablízku, umyte si ruky pred tým a po tom, ako s ním prídete do styku, a noste rúško.

 

Existuje riziko, že sa môj maznáčik nakazí koronavírusom z môjho jedla?

Môžete si byť istí, že súčasná epidémia koronavírusu nepredstavuje riziko prenosu jedlom pre ľudí ani maznáčikov, či už prostredníctvom obalu, alebo jedla samotného. Spracovateľské podmienky panujúce počas výroby našich produktov krmív sú dostatočné na to, aby vírus zničili.

 

Sú oblasti, odkiaľ získavate vaše ingrediencie, bezpečné natoľko, aby ich mohli maznáčikovia jesť?

Naše ingrediencie pochádzajú z mnohých oblastí po celom svete, pričom používame iba vysokokvalitné ingrediencie, ktoré spĺňajú miestne zákony a takisto aj naše vlastné vysoké štandardy. Spracovateľské podmienky panujúce počas výroby našich produktov krmív sú dostatočné na to, aby vírus zničili.

 

Krmivo, ktoré obvykle nakupujem, nemôžem nájsť v žiadnom obchode, čo sa stalo?

Krmivo pre maznáčikov je základ a my aj naďalej vyrábame krmivá, ktoré váš maznáčik potrebuje a miluje. Nášho krmiva pre maznáčikov nie je nedostatok a radi by sme všetkých majiteľov maznáčikov požiadali, aby konali uvážlivo a kupovali iba krmivo, ktoré maznáčik potrebuje.

 

Krmivo, ktoré obvykle nakupujem, nie je dostať. Je v poriadku, že zmením stravu?

Áno! V ideálnom prípade zvoľte podobné krmivo (suché alebo mokré) a pomaly začleňujte malé množstvo nového krmiva v priebehu jedného týždňa, čím zaistíte, že náhla zmena nespôsobí tráviace ťažkosti.

 

Mám starosť o svoju osobnú situáciu a že nebudem schopný/ná zohnať dostatok krmiva pre svojho maznáčika – čo by ste mi odporučili?

Vieme, že súčasná situácia môže byť znepokojujúca a že pre svojho maznáčika vždy chcete len to najlepšie. Úzko spolupracujeme so všetkými našimi partnerskými útulkami a odporúčame sa na ne obracať, ak potrebujete podporu v mieste svojho bydlisko.

Call To Action