Heading
Vytváranie histórie

Spoločnosť Mars sa už viac ako päť generácií vyvíja, aby vytvárala produkty a služby, ktoré ľudia (a ich domáci miláčikovia) obľubujú. Naša slávna história sa začala v kuchyni, keď dvaja muži objavili svoju vášeň pre jedlo a vytvorili obľúbené cukrovinky, ktoré obstáli v skúške časom. Počas viac ako 100 rokov sme však obrátili svoju pozornosť aj na zlepšovanie života ľudí a domácich zvierat podobným spôsobom.Poháňa nás vedecký výskum a túžba odvážne vytvárať lepší svet pre nás všetkých, už dnes. Ako rodinná globálna spoločnosť máme jedinečnú príležitosť výrazne vplývať na svet. A preto cítime zodpovednosť správať sa spravodlivo voči spoločenstvám, v ktorých pracujeme a žijeme, ďalších 100 a viac rokov. 
  
Spoločnosť Mars podniká a vždy podnikala podľa zásad. Hoci sme hrdí na našu históriu, zrak máme upriamený na budúcnosť. Všetko robíme s víziou pozitívne ovplyvňovať ľudí a miesta, ktorých sa naše podnikanie dotýka.A nie sú to len reči. My konáme! Nielenže sa snažíme pomáhať vytvárať a objavovať riešenia ohľadom zmeny klímy, pracujeme aj na vedeckých objavoch v oblasti výživy a správania domácich zvierat, a aj na inovatívnych spôsoboch, ako nasýtiť svet. Sme odhodlaní byť lídrom, ktorý objavuje a podporuje riešenia výziev ovplyvňujúcich svet.
  
Je to odvážny zámer, ale naše zásady majú oporu v našich činoch. V oblasti inovácií pôsobíme už dlhý čas a sme presvedčení, že naša práca dnes vytvára svet, aký chceme v budúcnosti vidieť.

1880

1883
Mars
Narodil sa zakladateľ Marsu

Frank C. Mars sa narodil v meste Glenwood, Pope County, Minnesota. Ako mladý chlapec ochorel na detskú obrnu, kvôli ktorej nemohol chodiť do školy. Jeho matka Elva ho vyučovala predmety v kuchyni a tiež ho naučila ručne namáčať v čokoláde.

1890

1891
Mars Wrigley
William Wrigley Jr. prichádza do Chicaga a začína predajnú kariéru

William Wrigley Jr. prichádza do Chicaga na jar roku 1891. Má 29 rokov, 32 dolárov vo vrecku a veľký obchodný talent. Začína podnikať s práškom na pečenie a jedného dňa pán Wrigley dostáva nápad ponúknuť obchodníkom žuvačku zdarma ku každej plechovke s práškom na pečenie. Zvyšok je história.

1893
Mars Wrigley
Debutujú žuvačky Juicy Fruit a Spearmint

Juicy Fruit®, najstaršia značka v rodine Wrigley, bola spustená len niekoľko mesiacov pred Wrigley's Spearmint. Dnes je značka Juicy Fruit jednotkou v ovocných žuvačkách v Spojených štátoch.

1900

1902
Mars
Frank C. Mars sa oženil

Frank C. Mars sa ožení s Ethelou G. Kissackovou, školskou učiteľkou v Minnesote. Od svojich 19 rokov predával v Minnesote čokolády Taylor’s Molasses Chips.

1904
Mars
Narodil sa Forrest E. Mars, Sr.

Vo Wadene v Minnesote sa narodil Forrest Edward Mars, Sr.

1910

1911
Mars
Zakladateľ Marsu vytvára a predáva cukrovinky s maslovým krémom

Frank C. Mars začína vyrábať a predávať cukrovinky s maslovým krémom zo svojej kuchyne v Tacome, Washington.

1914
Mars Wrigley
Je predstavená žuvačka Doublemint®

Žuvačka je pôvodne inzerovaná ako „Dvojitá hodnota“ s „Dvojitou silou mätovej príchute, dvojito zabalená — vždy čerstvá a čistá“.

1920

1920
Mars
Zakladateľ spoločnosti Mars začína prvé podnikanie s cukrovinkami

Frank C. Mars sa sťahuje do Minneapolisu a nachádza priestor na rast. Začína podnik s košíkmi cukríkov, Nougat House. Podnik vyrába značku Patricia Chocolates, pomenovanú podľa dcéry Franka a Veroniky (Franková druhá manželka).

1920
Mars Wrigley
Kultový mrakodrap vyrastá v Chicagu na Michigan Avenue

Začína výstavba historickej budovy spoločnosti Wrigley. Symbol Chicaga, prezentovaný v nespočetnom množstve článkov, kníh, filmov a televíznych programov historická budova Wrigley a jej výrazné veže - sú medzi obyvateľmi a návštevníkmi Chicaga obľúbeným architektonickým dielom.

1922
Mars Wrigley
Podnik sa rozrastá o novú tyčinku MAR-O-BAR

Frank uvádza MAR-O-BAR® do svojho sortimentu cukroviniek. Spoločnosť známa ako MAR-O-BAR, Minneapolis, má ročný obrat do 100 000 amerických dolárov. Žiaľ, tyčinka MAR-O-BAR sa ukazuje byť príliš krehká na to, aby dobre obstála pri preprave.

1923
Mars Wrigley
Otec a syn spolupracujú a uvádzajú novú tyčinku

Uvedené je tyčinka MILKY WAY®. Frank po nápade na „sladové mlieko v cukrovinke“ a porade so svojím synom Forrestom Sr. vytvára v roku 1923 tyčinku Milky Way. Jej úspech vedie k prijímaniu pracovníkov predaja na plný úväzok.

1929
Mars
Spoločnosť Mars sa sťahuje do Chicaga

Spoločnosť Mars sa presťahuje a otvára v Chicagu komplexný výrobný závod. S Marsom sa sťahuje takmer 200 spolupracovníkov. S viac centralizovaným umiestnením a železničným prístupom, podnik rastie. Je to tiež rok, kedy Frankov jediný syn, Forrest E. Mars, Sr., oficiálne vstúpi do rodinného podniku.

1930

1930
Mars Wrigley
Mars prináša na trh svoju kultovú tyčinku

Je spustená značka SNICKERS®.

1932
Mars
Forrest E. Mars Sr. sa sťahuje do Spojeného kráľovstva

V roku 1932 sa Forrest E. Mars, Sr. presťahoval do Spojeného kráľovstva so snom vybudovať podnik založený na cieli vytvorenia „vzájomnosti výhod pre všetky zainteresované strany“ — tento cieľ dodnes slúži ako základ pre Mars, Incorporated.

1932
Mars Wrigley
Američania objavujú značku 3 Musketeers® v obchodoch

Značka 3 MUSKETEERS® bola uvedená na trh v USA s veľkým úspechom.

1934
Mars
Zakladateľ spoločnosti Mars zomiera

8. apríla zomiera Frank C. Mars.

1935
Mars Petcare
Mars pridáva prvý Petcare obchod do rastúceho portfólia

Spoločnosť Mars vstupuje do podniku Petcare akvizíciou spoločnosti Chappell Brothers, Ltd., v Spojenom kráľovstve, ktorá vyrába konzervované krmivá pre psy CHAPPIE®.

1936
Mars Wrigley
Osvedčené obľúbené čokoládové cukrovinky debutujú

V Európe sú uvedené čokoládové guľôčky MALTESERS®.

1939
Mars Wrigley
Spojenie cukroviniek a vedomostného kvízu

Spoločnosť Mars experimentuje s novým reklamným médiom, keď sponzoruje miestnu rozhlasovú kvízovú show Dr. IQ. Závod Mars v Chicagu dočasne vyrába tyčinku s rovnakým menom, čo je raný príklad viazania výrobku na reklamu.

1939
Mars Wrigley
Debutujú dvojičky Doublemint

Dvojičky Doublemint® sú súčasťou jednej z najúspešnejších a najdlhších reklamných kampaní, aké boli kedy vytvorené. Výrazné bilbordové kampane vytvorené koncom tridsiatych rokov minulého storočia umeleckým vedúcim značky Wrigley, Otisom Shepardom, stanovili koncept dvojčiat Doublemint v americkej predstavivosti.

1939
Mars Petcare
Produkty pre domáce zvieratá sú rozšírené o krmivo pre mačky

Krmivo pre mačky, KITEKAT®, je prvýkrát propagované v Spojenom kráľovstve

1940

1940
Mars Wrigley
Vytvorenie základov pre M&M'S®

Forrest E. Mars, Sr. sa vracia do Spojených štátov a zakladá M&M Limited v Newarku v New Jersey.

1941
Mars Wrigley
Život lentiliek sa začína

Prvé obyčajné čokoládové cukríky M&M'S® sú vyrobené pre americkú armádu.

1942
Mars Food
Ryža označuje nový trh spoločnosti Mars

Mars vstupuje do kategórie ryža a otvorí prvú komerčnú továreň na predvarenú ryžu v Houstone v americkom štáte Texas, keď vstupuje do podnikania s potravinami. Spoločnosť sa stala známou ako Uncle Ben´'s, Incorporated, v roku 1959.

1944
Jednota s vojakmi
Jednota s vojakmi

Spoločnosť Wrigley počas druhej svetovej vojny urobila nezvyčajný krok na podporu amerických vojakov a ochranu dobrého mena značiek spoločnosti. Kvôli prídelom počas vojny spoločnosť Wrigley nemohla vyrobiť pre každého dostatok žuvačiek najvyššej kvality. Radšej, ako by mala robiť ústupky v kvalite, ktorú ľudia očakávali, spoločnosť Wrigley's stiahla Spearmint®, Doublemint® a Juicy Fruit® z civilného trhu a zamerala celú produkciu týchto značiek pre ozbrojené sily Spojených štátov.

1945
Mars Wrigley
M&M'S® uskutočňuje veľký krok

Značka M&M´S® je predstavená širokej verejnosti a stáva sa globálnou značkou s hodnotou 1 miliardy amerických dolárov.

1950

1950
Mars Wrigley
Pečať pravosti

Prvé písmená „M” sú vytlačené na obyčajných čokoládových cukríkoch M&M'S®. S cieľom zabezpečiť spotrebiteľom „skutočnú vec“ je vytvorený slogan „Hľadajte M na každom kúsku“.

1954
Mars Petcare
Nové krmivo pre psy v Spojenom kráľovstve

Krmivo pre psy PAL® je uvedené na trh v Spojenom kráľovstve pod názvom MEET®. Názov sa zmenil na PAL® v roku 1959.

1955
Mars Drinks
Nápoje na požiadanie rozširujú podnik

Vendepac bol založený v meste Slough v Anglicku. Tým sa spoločnosť Mars rozšírila do automatového predaja cukroviniek. Začali inštalovať predajné automaty v priemyselných a obchodných priestoroch. Vendepac bol napokon premenovaný na Four Square a následne na Mars Drinks.

1958
Mars Petcare
Nová značka pre mačky v Spojenom kráľovstve

V spojejom kráľovstve bolo predstavené krmivo pre mačky WHISKAS®.

1958
Mars Wrigley
M&M'S® poháňa rast spoločnosti

Úspech obyčajných čokoládových cukríkov M&M'S® vedie k otvoreniu nového závodu v Hackettstowne v New Jersey.

1959
Mars
Sídlo spoločnosti sa premiestňuje

Forrest E. Mars, Sr. presťahoval sídlo spoločnosti Mars, Incorporated, z Newarku, New Jersey, do Washingtonu, D.C.

1960

1960
Mars Petcare
Debutuje nová značka britského krmiva pre psov

Krmivo pre psov CHUM® sa uvádza na trh v Spojenom kráľovstve

1960
Mars Wrigley
Dvojičky Doublemint sa dostávajú do pozornosti

Joan a Jane Boydové boli prvými dvojičkami Doublemint®, ktoré sa objavili v televízii, a ktoré hrali v reklamách počas štyroch rokov až do odchodu do dôchodku v roku 1964.

1960
Mars Wrigley
Nový slogan rozlišuje tyčinky Mars

Reklamný slogan „Jedna tyčinka Mars denne vám pomáha pracovať, oddychovať a hrať sa“ sa prvýkrát použila v Spojenom kráľovstve

1962
Mars
Rozšírenie výrobných operácií v Holandsku, Veľkej Británii

Forrest E. Mars, Jr. stavia a spravuje prvý cukrovinkový závod vo Vegheli v Holandsku. Potravinový segment spoločnosti Mars začal vyrábať výrobky v Kings Lynn v Anglicku a marketingové kampane pre krmivo pre domáce zvieratá a ďalšie segmenty začali vo Francúzsku a Švédsku.

1964
Mars Wrigley
Spoločnosť Mars zriaďuje vysokokvalitný miestny zdroj arašidov

Spoločnosť Mars, Incorporated, buduje lokalitu s názvom Peanut Craftsmen v srdci Albany, arašidového pásu Georgie, aby zabezpečila spoľahlivý zdroj vysoko kvalitných orechov pre tyčinky SNICKERS® a arašidové čokoládové cukríky M&M'S®.

1965
Mars Petcare
Otvára sa výskumné centrum pre domáce zvieratá

Centrum pre výživu domácich miláčikov Waltham je založené v Spojenom kráľovstve na výskum výživových potrieb a preferencií domácich miláčikov a pomáha zlepšovať výživu a zdravie zvierat.

1967
Mars Petcare
Austrálsky závod začína výrobu krmív pre domáce zvieratá

Výroba krmiva pre domácich miláčikov sa začala v Uncle Ben's, Austrália vo Wodonge v Austrálii.

1968
Mars Petcare
Mars expanduje s krmivami pre domáce zvieratá na trh v Spojených štátoch

Spoločnosť Mars získava Kal Kan Foods v Los Angeles v Kalifornii a začína svoju spoluprácu s americkými psami, mačkami a ich majiteľmi.

1969
Mars
Priekopnícky líder odchádza do dôchodku

Forrest E. Mars, Sr. odchádza do dôchodku.

1970

1972
Mars Petcare
Kal Kan sa začína vyrábať v novom zariadení v Ohiu

Kal Kan začal s výrobou v novom areáli v Kolumbuse v štáte Ohio, ktorý je centrálnym miestom pre rast na trhoch stredozápadného a východného USA.

1974
Mars Wrigley
Technológia čiarového kódu začína s žuvačkami Juicy Fruit®

V júni 1974 bolo balenie žuvačky Wrigley's Juicy Fruit® prvým produktom, ktorý bol skenovaný čiarovým kódom. To spustilo novú éru automatizácie v supermarketoch. Od prvého tohto balenia žuvačiek pomohli dnes už dobre známe čiernobiele čiarové kódy sledovať predaj miliárd položiek.

1977
Mars Food
Otvára sa prvý európsky ryžový mlyn UNCLE BEN'S®

Prvý európsky mlyn na ryžu pre produkty UNCLE BEN'S® bol postavený v belgickom meste Olen. V tom istom roku sa výrobok uvádza na trh v Brazílii.

1980

Skittles

Skittles
1981
Mars Wrigley
V Spojených štátoch sa začínajú vyrábať Skittles

V Spojených štátoch sa začali vyrábať Skittles. Pôvodne boli vyrábané v Spojenom kráľovstve a do Spojených štátov boli prvýkrát dovezené v roku 1974. V roku 2009 boli Skittles prevedené do spoločnosti Wrigley.

1982
Mars
Spoločnosť Mars otvára výskumné centrum pre kakao

V Bahii v Brazílii sa otvára Vedecké centrum Mars pre kakao s cieľom rozvíjať udržateľnejšie odrody kakaa a poľnohospodárske techniky na zlepšenie života pestovateľov kakaa a zabezpečenie budúcich dodávok kakaa.

1982
Mars Food
Ryža vhodná na okamžitý ohrev je pripravená pre trh

Prvá konzervovaná ryža, vhodná na okamžitý ohrev, pre UNCLE BEN'S® začína výrobu v anglickom Kings Lynn.

1983
Mars
Spoločnosť Mars tlačí "The Five Principles"

Spoločnosť Mars vydáva svoju prvú brožúru The Five Principles, ktorá je distribuovaná v spoločnosti na celom svete.

1984
Mars Wrigley
Mars predstavuje prvú žuvačku bez cukru

Wrigley predstavuje Extra®, svoju prvú žuvačku bez cukru v Spojených štátoch.

1984
Mars Wrigley
Ikonické značky spoločnosti Mars sa pridávajú k olympionikom

Neochutené a arašidové čokoládové cukríky M&M'S® a tyčinka SNICKERS® sú vyhlásené za „oficiálne pochúťky olympijských hier“.

1984
Mars
Spoločnosť Mars sa presťahovala do McLean, Virginia

Sídlo spoločnosti Mars, Incorporated, sa presúva do vlastných kancelárskych priestorov v McLean vo Virgínii.

1985
Mars Food
Spoločnosť Mars pridáva cestoviny do svojho potravinového portfólia

Ponuka cestovín, vrátane špagiet, tortelini a ravioli, sa uvádza na trh v Austrálii pod názvom ALORA® a neskôr, v roku 1986, prichádza do Európy pod zmeneným názvom Dolmio.

1986
Mars Wrigley
DoveBar sa pripája k produktovému radu spoločnosti Mars

Spoločnosť Mars vstupuje do obchodu s mrazeným občerstvením prostredníctvom akvizície DoveBar International v USA

1989
Mars Wrigley
Spoločnosť Wrigley vytvára program pre zdravie úst

Bol zriadený program spoločnosti Wrigley pre zdravie úst. Program spoločnosti Wrigley pre zdravie úst spolupracuje s dentálnymi odborníkmi na celom svete a pomáha im zlepšovať zdravie úst pacientov prostredníctvom jedného a príjemného kroku naviac: žuvania žuvačky bez cukru po dobu 20 minút po jedle a pití.

1989
Mars Petcare
Oficiálne je predstavená značka Cesar

Značka CESAR® sa uvádza na trh na potešenie hladných psov po celom svete.

1981
Mars Wrigley
Astronauti si vybrali M&M'S® pre misie raketoplánu

Mars je prvou cukrovinkou vo vesmíre, keď čokoládové cukríky M&M's sú vybrané prvými kozmonautmi, aby boli zahrnuté do ich zásobovania potravinami.

1990

1990
Mars Wrigley
Mars Bar® a M&M’S® sa pripájajú k tímom na majstrovstvách sveta vo futbale

Čokoládová tyčinka MARS® a čokoládové cukríky M&M'S® sú vyhlásené za oficiálnych sponzorov majstrovstiev sveta vo futbale v Taliansku.

1991
Mars Wrigley
4 Značky Mars dostupné v CIS

Viac ako 23 ton cukroviniek SNICKERS®, MILKY WAY®, MARS® a RAIDER® sa prvýkrát uvádza do predaja v Spoločenstve nezávislých štátov (CIS).

1992
Mars
Mars slúži ako jediný sponzor olympijských hier

Spoločnosť Mars, Incorporated, sa stala jediným celosvetovým potravinovým sponzorom olympijských hier v roku 1992.

1993
Mars Wrigley
Spoločnosť Mars otvára prvé zariadenie v Číne

Mars Čína otvára svoje prvé výrobné zariadenie v Pekingu v Číne na výrobu čokolády značky DOVE® s ovocím a orieškami.

1994
Mars Petcare
Spoločnosť Mars nakupuje prvé akcie Nemocnice pre domácich miláčikov Banfield®

Spoločnosť Mars nakupuje prvé akcie Nemocnice pre domácich miláčikov Banfield®

1995
Mars Petcare
Krmivo pre domáce zvieratá je k dispozícii v Rusku

Úplne nový národ milovníkov domácich maznáčikov a ich domáci miláčikovia profitujú z krmiva pre psov PEDIGREE®, po ktorom nasleduje krmivo pre mačky WHISKAS®, keď sa krmivo pre domáce zvieratá spoločnosti Mars dostáva do Ruska.

1995
Mars
Vedci publikujú výskum kakaových flavonoidov

Vedci zo spoločnosti Mars, Incorporated, zverejňujú prvý dokument o meraní KAKAOVÝCH flavonoidov.

1995
Mars Wrigley
Empire State Building predstavuje príchod nových Blue M&M'S®

Viac ako 11 miliónov priaznivcov M&M'S vyjadrilo svoju voľbu — a veľká väčšina podporila modrú. Nový odtieň sa zmenil na ružovú a purpurovú, aby nahradil hnedé čokoládové cukríky M&M v Spojených štátoch. Na počesť tejto významnej príležitosti oznámili príchod MODREJ svetlá na kultovej budove Empire State Building v New Yorku.

1995
Mars Food
Salsa debutuje v Spojenom Kráľovstve

V Spojenom kráľovstve je spustený rad salsa omáčok UNCLE BEN'S®, keď sa nová potravinárska továreň otvára v Holandsku.

1995
Mars Petcare
Dve značky krmiva pre domáce zvieratá k dispozícii v Číne

Krmivo pre psov PEDIGREE® a krmivo pre mačky WHISKAS® bolo predstavené milovníkom domácich zvierat v Číne, keď bola spustená výroba v Huairou.

1998
Mars Food
Spoločnosť Mars nachádza príležitosť na organické potraviny s akvizíciou

Mars nákupom spoločnosti Seeds of Change vstupuje do obchodu s organickými potravinami

1999
Mars
Zomrel kreatívny a inovatívny obchodný líder

Forrest E. Mars, Sr. zomrel vo veku 96 rokov v Miami na Floride.

2000

2000
Mars Wrigley
M&M'S® začína Y2K

Čokoládové cukríky M&M'S® sa stávajú „oficiálnou cukrovinkou nového tisícročia“. MM je rímska číslica pre rok 2000

2000
Mars Food
Mars kupuje francúzsku potravinársku spoločnosť

Spoločnosť Mars kupuje EBLY®, výrobcu výrobkov na báze pšenice vo Francúzsku

2001
Mars Wrigley
Obľúbená značka žuvačky vstupuje na trh v Spojených štátov

Štart najpredávanejšej značky žuvačiek v Európe - žuvačky Orbit® - v Spojených štátoch, bol obrovským úspechom.

2002
Mars Petcare
Royal Canin® sa pripája k portfóliu krmív pre domáce zvieratá

Spoločnosť Mars rozširuje svoj obchod s krmivami pre domáce zvieratá akvizíciou spoločnosti ROYAL CANIN®, francúzskej spoločnosti na výrobu krmív pre domáce zvieratá.

2005
Mars
Spustenie podniku globálneho zdravia a biologických vied

Mars Symbioscience sa spúšťa ako inkubátor podnikateľských nápadov v oblasti zdravia a zameriava sa na starostlivosť o rastliny, genetiku psov a kakaové flavonoidy.

2005
Mars Wrigley
Ikonické cukrárenské značky sa pridávajú k portfóliu

V júni 2005 spoločnosť Wrigley pridala do svojho rozširujúceho sa portfólia cukrárenských výrobkov značky Altoids®, Life Savers®, Creme Savers® a Sugus®.

2006
Mars Wrigley
Spoločnosť Mars vytvára rad tradičnej čokolády

American Heritage Chocolate, vyrobená podľa receptúry z roku 1775. je pravá historická čokoláda vyrobená z prísad dostupných v 18. storočí. Predáva sa výhradne v obchodoch s darčekovými predmetmi v historických pamiatkach, múzeách, historických hostincoch v Spojených štátoch, Kanade a cez internet

2006
Mars Petcare
GREENIES™ sa pripája do produktovej rady

Spoločnosť Mars pridáva GREENIES ™ do svojho portfólia.

2007
Mars
Spoločnosť Mars vynakladá úsilie na zastavenie reklám pre deti

Spoločnosť Mars vytvára marketingový kódex pre Mars a stáva sa prvou potravinárskou spoločnosťou, ktorá dobrovoľne prestáva s reklamou na potraviny a občerstvenie pre deti do 12 rokov.

2007
Mars Wrigley
Wrigley predáva prvý obálkový obal na žuvačky

5® Gum debutuje v USA. Žuvačka sa predáva v úhľadnom balení s 15 žuvačkami, po prvýkrát v kategórii žuvačiek.

2007
Mars Wrigley
ADA udeľuje žuvačke bez cukru pečať o prijatí

Americká zubná asociácia udelila prvýkrát Pečať prijatia žuvačke, keď uznala značky Orbit®, Extra® a Eclipse® bez cukru, ako prospešné pre zdravie ústnej dutiny. Svetová zubná federácia FDI a približne 20 národných zubných asociácií na celom svete dnes uznáva výhody žuvania žuvačky bez cukru pri starostlivosti o zdravie ústnej dutiny.

2007
Mars Petcare
Spoločnosť Mars spúšťa test DNA pre psov

Mars Veterinary spúšťa prvé testy WISDOM PANEL® HEALTH DNA.

2007
Mars Petcare
Mars získava spoločnosť Natural Pet Food

Spoločnosť Mars vstupuje do segmentu prirodzeného krmiva pre domáce zvieratá akvizíciou spoločnosti Nutro Products, Inc.

2007
Mars Petcare
Spoločnosť Mars nakupuje prvé akcie v Nemocnici pre domácich miláčikov Banfield®

Spoločnosť Mars získava vlastnícky podiel v Nemocnici pre domácich miláčikov Banfield®.

2008
Mars Wrigley
Mars získava najväčšiu spoločnosť na výrobu žuvačiek

Spoločnosť Mars sa stáva popredným svetovým výrobcom žuvačiek akvizíciou spoločnosti William Wrigley, Jr.

2008
Mars Wrigley
Spoločnosť Mars vstupuje do hnutia pre udržateľné kakao

Spoločnosť Mars sa pripojila k programu UTZ CERTIFIED „Good Inside Cocoa Program“ na vytvorenie globálnych certifikačných štandardov pre udržateľne pestované kakao v západnej Afrike.

2009
Mars Petcare
Spoločnosť Mars predstavila prvé LEED-certifikované zariadenie na výrobu krmiva pre domácich miláčikov v Arkansase

Mars Petcare otvára dvere do prvého LEED-certifikovaného výrobného zariadenia na výrobu krmiva pre domácich miláčikov na svete.

2009
Mars
Spoločnosť Mars uprednostňuje udržateľné kakaové poľnohospodárstvo

Mars je prvou globálnou čokoládovou spoločnosťou, ktorá sa zaviazala zásadne zmeniť spôsob, akým sa zdokonaľujú udržateľné poľnohospodárske postupy pestovania kakaa tým, že sa zamerala na to, aby mala do roku 2020 všetko dodávané kakao certifikované, ako vypestované udržateľným spôsobom.

2009
Mars
Zreteľné výživové údaje sa objavujú na všetkých obaloch

Mars je prvou cukrovinkárskou spoločnosťou, ktorá celosvetovo uvádza na trh výživové označenia na prednej strane balenia.

2009
Mars
Spoločnosť Mars oznamuje záväzky v oblasti udržateľnosti

Mars oznamuje svoj záväzok, že svoje operácie bude môcť udržiavať v tvorbe (nulového vplyvu emisií CO2, spotreby vody a odpadu z prevádzky do roku 2040).

2010

2010
Mars
Mars sa silno zaväzuje k udržateľnému získavaniu zdrojov

Mars sa zaväzuje, že do roku 2015 bude 100 % svojho palmového oleja získavať z certifikovaných zdrojov a že do 2020 bude na svoje produkty získavať 100 % rýb a morských plodov z udržateľných zdrojov.

2010
Mars
Spoločnosť Mars publikuje skoré výsledky sekvencovania genómu kakaa

Spoločnosť Mars zdieľa predbežné výsledky svojho úsilia o sekvencovanie kakaového genómu, aby pomohla vyvinúť kakaové odrody, ktoré sú vysoko výnosné, silnejšie a odolnejšie voči suchu a chorobám, čo pomôže pestovateľom kakao získať lepšie životné podmienky.

2010
Mars Food
Mars v USA predstavuje Snack Squares

GoodnessKNOWS®, šťavnaté štvorčeky v troch príchutiach sú uvedené na trh v USA

2014
Mars
V Texase sa otvára veterná elektráreň

Spoločnosť Mars otvára veternú elektráreň vo veľkosti Paríža v Lamese v Texase. Odhaduje sa, že veterná elektráreň vyrobí dostatok elektrickej energie na poháňanie všetkých lokalít spoločnosti Mars v Spojených štátoch.

2014
Mars Petcare
Mars nadobúda 3 populárne značky krmiva pre domáce zvieratá

Mars získava značky IAMS, Ekanuba a Natura v Severnej Amerike, Latinskej Amerike a ďalších vybraných krajinách.

2014
Mars
Mars otvára prvú továreň v Saudskej Arábii

Mars Saudská Arábia otvára svoju prvú továreň na výrobu čokolády v King Abdullah Economic City v meste Rabigh a je prvou továrňou, ktorá spĺňa štandard LEED Gold Standard v Saudskej Arábii.

2014
Mars
Otvára sa závod na úpravu vody

Spoločnosť Mars v holandskom Vegheli otvára prvé anaeróbne metánové čistenie odpadovej vody na európskom kontinente, ktoré čistí vodu až na 99-percentnú čistotu.

2014
Mars Wrigley
Mars otvára prvú továreň na výrobu čokolády v USA za 35 rokov

Mars Chocolate otvára svoje prvé výrobné miesto v USA po 35 rokoch v Topeka, Kansas.

2015
Mars
Otvára sa výskumné centrum pre normy potravinovej bezpečnosti

Globálne centrum bezpečnosti potravín spoločnosti Mars sa otvára v čínskom Huairou. Ide o prvé zariadenie svojho druhu pre predbežný konkurenčný výskum, odbornú prípravu a spoluprácu, ktorého cieľom je zvýšiť celosvetové štandardy bezpečnosti potravín.

2015
Mars Wrigley
Austrálsky výrobný závod dosahuje míľnik s nulovým odpadom

Mars Chocolate Austrália sa stala posledným miestom výroby čokolády spoločnosti Mars, ktorá v roku 2015 dosiahla míľnik v udržateľnej nulovej generácii odpadu.

2015
Mars Symbioscience
COCOAVIA™ expanduje do Spojného kráľovstva a Írska

Spracovaný kakaový extrakt Mars Cocoapro® je schválený ako nová zložka potravín v EÚ, ktorá umožňuje uvedenie kapsúl COCOAVIA™ na trh v Spojenom kráľovstve a Írsku začiatkom roka 2017.

2015
Mars Petcare
Spoločnosť Mars pridáva BLUEPEARL®, PET PARTNERS™ do divízie veterinárnych služieb

Mars Petcare rozširuje vysokokvalitnú veterinárnu starostlivosť akvizíciou BLUEPEARL® a PET PARTNERS™.

2016
Mars Wrigley
M&M'S® oslavuje 75 rokov

Spoločnosť Mars oslavuje 75. výročie svojej ikonickej značky M&M'S®

2016
Mars Wrigley
Mars odhaľuje nový segment pre cukrovinky

Mars oznamuje, že spojí segmenty Chocolate a Wrigley, aby vytvorili Mars Wrigley.

2016
Mars Petcare
WHISTLE® sa pripája k Mars

Spoločnosť Mars pridáva WHISTLE®, výrobcov inteligentných obojkov pre psov s GPS sledovaním, do rodiny Mars Petcare.

2016
Mars
V Škótsku sa otvára nová veterná elektráreň

Nová veterná elektráreň Moy v Škótsku bude poháňať ekvivalent všetkých tovární a kancelárií spoločnosti Mars v Spojenom kráľovstve, pretože spoločnosť Mars podniká ďalší krok na Ceste k nulovým emisiám skleníkových plynov z prevádzky.

2016
Mars Wrigley
Značky spoločnosti Turin Chocolate sa pridávajú k portfóliu spoločnosti Mars

Mars získava Turin Chocolates v Mexiku s kultovými značkami Conejos, Exoticas, Huevitos, Cerezas a výnimočné čokolády Turin.

2016
Mars
Zomiera vizionársky líder spoločnosti Mars

Forrest E. Mars, Jr., podnikateľ a filantrop, zomiera vo veku 84 rokov.

2017
Mars
Je vytvorený Mars Edge

Prostredníctvom cielenej výživy vytvára Mars nový obchodný segment zameraný na ľudské zdravie a zdravú výživu.

2017
Mars Food
Mars pridáva Tasty Bite® na zoznam svojich výrobkov

Mars Food získava väčšinový podiel v Tasty Bite® na základe akvizície spoločnosti Preferred Brands International.

2017
Mars
Spoločnosť Mars spúšťa komplexný Plán udržateľnosti

Spoločnosť Mars predstavuje svoj „Udržateľný plán za jednu generáciu" a zaväzuje sa investovať 1 miliardu amerických dolárov na riešenie naliehavých hrozieb, ktorým čelí naše podnikanie a spoločnosť, v ktorej pôsobíme – hrozby ako zmena klímy, chudoba v našom hodnotovom reťazci a nedostatok zdrojov.

2017
Mars Wrigley
Spoločnosť Mars získava podiel v KIND®

Spoločnosť Mars získava menšinový podiel v spoločnosti na výrobu tyčiniek KIND®.

2017
Mars
Spoločnosť Mars oznamuje plán na riešenie otázok príjmu drobných poľnohospodárov

Spoločnosť Mars spúšťa plán na riešenie otázok príjmu drobných poľnohospodárov

2017
Mars Wrigley
Nadácia Mars Wrigley oslavuje 30 rokov dobročinnosti

Od svojho založenia v roku 1987 ovplyvnila nadácia Mars Wrigley životy miliónov ľudí na celom svete a pomohla viac ako 70 miliónmi amerických dolárov. Jej poslaním je zlepšiť zdravie ľudí a našej planéty prostredníctvom iniciatív zameraných na zdravie ústnej dutiny, starostlivosť o životné prostredie a miestne potreby, čo zabezpečí zdravé spoločenstvá.

2017
Mars
Spustenie značky AdvanceMint ™ (V Indii známej ako Shubh Mint™)

Mars Wrigley spúšťa AdvanceMint™ (Shubh Mint™) na zvýšenie príjmov a klimatickej odolnosti pre pestovateľov mäty .

2017
Mars Petcare
Mars globálne spúšta značku CRAVE™

Mars Petcare uvádza na trh CRAVE™, značku pre psov a mačky vyrobenú z vysoko kvalitných živočíšnych bielkovín a bez zŕn.

2017
Mars Petcare
Spoločnosť VCA® sa pripája k zoznamu spoločností Mars Petcare

Spoločnosť Mars uskutočnila akvizíciu VCA Inc. VCA® sa stáva súčasťou Mars Petcare.

2018
Mars Petcare
Linnaeus sa pridáva k Mars Petcare

Linnaeus, popredný poskytovateľ veterinárnych služieb, sa pripojil k portfóliu Mars Petcare.

2018
Mars
Lion’s Share Fund

Spoločnosť Mars sa hlási ako zakladajúci partner k rozvojovému programu OSN „Lion's Share Fund“ na riešenie krízy v oblasti ochrany voľne žijúcich živočíchov a dobrých životných podmienok zvierat.

2018
Mars
Kakao pre generácie

Spoločnosť Mars uvádza nový plán Kakao pre generácie, ktorého cieľom je postaviť sa na čelo a vyzvať kakaový sektor v súčasnosti k novému prístupu na zvýšenie príjmov poľnohospodárov, ochrany detí a lesov a vytvoreniu cesty k prosperite pre pestovateľov kakaa, ich rodiny a spoločenstvá.

2018
Mars Petcare
Mars Petcare získava AniCura

Mars Petcare dokončuje akvizíciu nemocníc a kliník AniCura.

2018
Mars Drinks
Spoločnosť Mars predáva podnik s nápojmi

Mars predáva spoločnosti Lavazza podnik s nápojmi.

2018
Mars Edge
GOMO™ Výživný produkt začína v Indii

Mars Edge sa spája s Tata Trusts, aby pomohli riešiť nedostatky v oblasti výživy a spúšťajú GOMO™ Dal Crunchies, aby pomohli uzavrieť medzery vo výžive vo veku 6-18 rokov v Indii.

2018
Mars Petcare
Mars Petcare získava Genoscoper Laboratories

Mars Petcare získava Genoscoper Laboratories na urýchlenie inovácií v oblasti genetiky a zdravotnej starostlivosti pre domáce zvieratá .

2018
Mars Petcare
Spúšťa sa Sprievodný fond

Mars Petcare začína rizikový fond s názvom Sprievodný fond na podporu technológie, produktov a služieb pre domácich miláčikov.